fbpx

Performans Bozuklukları

Anasayfa » Dr. Asuman Yeni » Performans Bozuklukları

Performans Bozuklukları Terapisi nedir?

Bireylerin ve çiftlerin cinsel tatmini etkileyen tıbbi, psikolojik, kişisel veya kişiler arası faktörleri ele almalarına yardımcı olmak için tasarlanmış bir tür tedavi bütününü oluşturan tedaviye performans bozuklukları terapisi denir. Özellikle içerisinde enerji terapisi, stres terapisi yer almaktadır.

Terapinin amacı, insanların tatmin edici bir ilişki ve zevkli bir cinsel yaşam için fiziksel ve duygusal zorlukları aşmalarına yardımcı olmaktır.

Cinsel işlev bozukluğu yaygındır. Aslında, kadınların % 43’ü ve erkeklerin % 32’i yaşamları boyunca bir tür cinsel işlev bozukluğu yaşadığını bildiriyor. Bu işlev bozuklukları şunları içerebilir:

  • Erektil Disfonksiyon
  • Düşük libido
  • İlgi eksikliği
  • Düşük güven
  • Cinsel uyaranlara tepki eksikliği
  • Aşırı libido
  • Cinsel davranışı kontrol edememe
  • Üzücü cinsel düşünceler
  • İstenmeyen cinsel fetişler

Doyurucu bir cinsel yaşam sağlıklı ve doğaldır. Bu nedenle fiziksel ve duygusal yakınlık, sağlığınızın temel parçalarıdır. Cinsel performans bozukluğu ortaya çıktığında, tatmin edici bir cinsel hayata sahip olmak zor olabilir.

Terapi, cinsel zorluklarınızı yeniden düzenlemenize ve cinsel memnuniyetinizi artırmanıza yardımcı olacaktır.

 

performans bozuklukları

Performans Bozuklukları

Performans Bozukluğu Terapisi Nasıl çalışır?

Performans bozuklukları terapisi, diğer psikoterapi türleri gibidir. Ama durumunuzu, deneyimleriniz, endişeleriniz ve duygularınız üzerinden konuşarak tedavi edersiniz.

Daha sonra doktorunuz ile birlikte, daha sağlıklı bir cinsel yaşama sahip olabilmeniz için gelecekte yanıtlarınızı iyileştirmeye yardımcı olacak başa çıkma mekanizmaları geliştirirsiniz.

İlk randevularınız sırasında, doktorunuz ya sadece sizinle ya da sizinle ve eşinizle konuşacaktır. Mevcut zorluğunuzu işlemenize rehberlik etmek ve yardımcı olmak için orada:

  • Bir kişinin tarafını tutmak veya kimseyi ikna etmeye yardım etmek için orada değildir.

Her seansta doktorunuz, cinsel performans bozukluğuna yol açabilecek endişelerinizi daha iyi yönetmeye ve kabulünüze ikna etmeye devam edecektir. Cinsel performans terapisi dahil tüm konuşma terapileri hem destekleyici hem de eğitici bir ortamdır.

Değişim, rahatlık ve cesaret sağlamak içindir. Bundan dolayı bir sonraki randevunuzdan önce büyük olasılıkla doktorunuzun ofisinden görevler ve yapılacak işler ile ayrılacaksınız.

Doktorunuz , belirtileriniz ve semptomlarınız hakkında size danışmanlık yapabilir. Ayrıca daha büyük cinsel sorunlara katkıda bulunabilecek herhangi bir fiziksel endişeyi bulmanıza yardımcı da olabilir.

Performans Bozukluğu Terapisine İhtiyacım var mı?

Başka bir tür konuşma terapisti yerine bir performans bozukluğu terapisti görmeniz gerekip gerekmediğini belirlemenin bir yolu, hayatınızın hangi bölümlerinin şu anda nasıl hissettiğinizden en çok etkilendiğini analiz etmektir.

Yaşam kaliteniz ve duygusal sağlığınız cinsel performans bozukluğunuzdan büyük ölçüde etkileniyorsa, bir cinsel performans terapisti görmek iyi bir fikirdir. Aynı zamanda, bir partnerle yakınlık eksikliği veya iletişim zorluğu en ciddi kişisel endişeniz olarak ortaya çıkıyorsa, bir cinsel performans terapisti değişime başlayacağınız yerdir.

 

 

Performans Bozukluğu Terapinizden Önce Bilmeniz Gerekenler

Uyumluluk

Terapistler benzersizdir. Başarılı terapi, büyük ölçüde terapistinizle ne kadar iyi iletişim kurduğunuza ve ona ne kadar güvendiğinize veya endişelerinizde size yardımcı olacak rehberliğine bağlıdır.

Tek veya Çift

Partnerinizi yanınızda performans bozukluğu terapisine getirmek zorunda değilsiniz. Ancak, bazı kişiler için tek başına yapılan terapi endişeleri gidermek için yeterlidir. Partnerinizle terapiye başlama seçiminiz hakkında konuşun. Ayrıca onların da dahil olmasını istiyorsanız, sorun.

Tedavi planı

İlk randevunuz sırasında, terapistiniz muhtemelen sizinle bir ilk tedavi planını gözden geçirecektir. Çoğu birey ve çift için, ilk başta birkaç seans gerekir.

Bununla birlikte, tedavi önemli bir fark yarattığında ve terapistiniz gelecekteki zorlukların üstesinden gelebileceğinizden emin hissettiğinde, terapistinizin bakımından kurtulabilirsiniz.

Performans Bozukluğu Terapisi

 

Doyurucu bir cinsel yaşam, birçok nedenden dolayı sağlığınız için hayati önem taşır. Sağlıklı bir cinsel yaşamın fiziksel ve duygusal unsurları , daha düşük kan basıncı, daha iyi kalp sağlığı ve stresi azaltma gibi geniş kapsamlı faydalara sahiptir . Cinsel yaşam, aynı zamanda hayatın doğal ve eğlenceli bir parçasıdır.

Bununla birlikte, bazı insanlar için cinsel yaşam, büyük bir endişe kaynağıdır. Cinsel performans bozukluğu, ilişki komplikasyonlarına, güven kaybına ve diğer birçok olumsuz etkiye yol açabilir. Ayrıca, altta yatan zorlukları tedavi etmek ve ortadan kaldırmak için bütüncül bir yaklaşımdır. Bu endişeler, düşük dolaşım gibi fiziksel olabilir. Ancak anksiyete, stres ve güven sorunları gibi psikolojik endişeler de olabilirler.

Cinsel performans terapisi, bireylerin ve çiftlerin açık ve dürüst bir iletişim yolu bulmalarına yardımcı olabilir. Böylece sağlıklı, mutlu bir cinsel yaşam için herhangi bir endişe veya zorluğun üstesinden gelebilirsiniz.

 

Cinsel Hastalıklar Terapileri ile ilgili detaylı bilgi için

aşağıdaki form üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

1 Step 1
Detaylar için randevu alabilirsiniz
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder