fbpx

Kilo Verme – Zayıflama

Anasayfa » Dr. Asuman Yeni » Kilo Verme – Zayıflama

Kilo Verme (Zayıflama) 

Her defasında başka bir kilo verme diyetine cesaret edip, yemek yeme isteğine kapılıp başarısız gibi mi hissediyorsunuz? Belki de diyette başarısız olan siz değilsiniz, sizi başarısız yapan diyettir. Belki de yeni bir şey denemenin zamanı gelmiştir.

Diyet ve egzersiz programlarınızın tek başına işe yaramadığını fark ettiğinizde, kilo verme (zayıflama) konusunda uzman bir terapistle tanışmak size hayatınızın adımını attıracaktır. Onlarca insanın kilo verme serüvenine yardımcı olan Dr. Asuman Yeni ile İyi Yaşam Terapileri; kilo vermeyi düşünürken, insanların yemekle nasıl bir ilişki kurduğunu anlamasına yardımcı olur.

 

Bilim dünyası, vücudun psikolojik mekanizmalarının; ne sıklıkta yediğimizi ve hatta ne yemeyi sevdiğimizi, biz farkına bile varmadan nasıl belirlediğini çözümlemeyi başardı. Açlık ve istek, beyninizin kontrol ettiği gerçek kilo verme zorluklarıdır.

 

Kilo verme terapisi, kilo kaybını teşvik eden yaşam tarzı değişikliklerine odaklanan bir terapi şeklidir. Diyet ve egzersiz, kilo vermenin fiziksel unsurunu etkiler. Terapi zihinsel tarafı ele alır.

 

 Zihninizi ve bedeninizi uyum içinde çalıştırabilirseniz, kilo vermeniz  daha olasıdır.

 

İyi haber şu ki, yiyeceklerle barışmanın, kilo vermenin ve kiloları uzak tutmanın, kısıtlayıcı diyet kuralları veya yasaklı yiyecekler listeleri içermeyen bir yolu var. Bu, kendinizi daha kötü hissetmek yerine kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayan ve psikolojik prensipleri kullanarak kalıcı kilo kaybını ele alan bir yaklaşımdır. Yiyeceklerle ilgili duygularınız, düşünceleriniz ve davranışlarınız konusunda size yardımcı olarak, sizi herhangi bir diyetten çok daha fazla güçlendirebilir.

 

Obezite - Şişmanlık

Kilo Verme (Zayıflama) Terapisinde Ne Yapıyoruz?

Dr. Asuman Yeni ile İyi Yaşam Terapileri merkezimize gelen hastalarımızla, önce bunun bir yaşam şekli haline gelmesi gerektiğini sağlıyoruz. Ayrıca, doğru beslenmeyi öğrenip yaşamın içinde kilo almaya sebep olan yanlışlarımıza farkındalık geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Doğru beslenmenin ünündeki sağlıksız gıdalara olan bağımlılık duygusu (yemeden duramama hali) ile çalışmaktayız. Bu nedenle fiziksel ve duygusal bağlılığa yönelik terapiler veriyoruz. Karbonhidrat , şeker, asitli gıdalar, çikolata, çerez gibi gıdalara düşkünlüğü normalleştirme terapileri yapıyoruz. Bu terapiler, özellikle hastalarımıza sağlıklı beslenmeyi yeni hayatlarına oturtabilmeleri için, büyük bir ivme kazandırıyor.

Aynı zamanda, kliniğimizde lipolizi hızlandıran ozon uygulamaları, majör ozon tedavisi, bölgesel yağlanma için lokal ozon uygulamaları, detoks uygulamaları, metabolizma hızlandırma, yağ yakma uygulamaları yapılmaktadır.

Bilmeliyiz ki, ne yiyorsak bedenimiz ve ruhumuz bizi takip ediyor, sonuçlarını yaşıyor. Fakat, vücudumuzun dengesini bozucu şok diyetler, ilaçlar veya müdahalelere gidilmesi o an için size kilo verdirse de, sağlığınız açısından geriye dönülmez problemler yaratabilir.

Yemekle ve vücudunuzla olan ilişkinizi değiştirmek, tek başınıza elbette ki zor olacaktır. Bu yüzden profesyonel yardım almak çok önemlidir. Dr. Asuman Yeni ile İyi Yaşam Terapileri, moda diyetlerin iddiaları gibi bir gecede sonuç vermeyecektir. Alışkanlıklarınızda kalıcı değişiklikler yapmak ve kendinize yatırım yapmakla ilgilidir. Kilonuz veya yiyecekle ilgili sorunlarınız ne olursa olsun, profesyonel yardım almak sizi yıkıcı döngülerden kurtararak ve uzun vadeli çözümler bulmanıza yardımcı olacaktır.

İlk adımı atın ve birlikte hayalinize yürüyelim. Böylece daha sağlıklı ve mutlu bir hayat yaşamaya başlayabilirsiniz.

 

Dr. Asuman Yeni ile İyi Yaşam Terapileri merkezimizin sunduğu kilo verme – zayıflama ile ilgili ayrıntıları öğrenmek ve randevu almak için bizimle iletişime geçin.

1 Step 1
Detaylar için randevu alabilirsiniz
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder