Uyku Tedavileri

Uyku kalitesi sağlığın en önemli belirtilerinin başında gelir. Bedenin ihtiyacı olan kaliteli uykuyu ona vermezsek fiziksel, duygusal ve zihinsel sağlığımız etkilenir. Uykuya dalmaktaki güçlük, huzursuz uyku, uykunun kalitesi ve süresindeki yetersizlikler, yorgun kalkmalar uyku bozukluklarını gösterir bize.

Bunlardan biri veya birkaçı varsa mutlaka doktorunuza görünmeli ve profesyonel bir yardım almalısınız. Uyku bozukluklarına neden olan pek çok hastalık olmakla birlikte çevresel faktörler ve uyku ortamıda önemlidir. Uyku için konfor alanları yaratılmalıdır.

Uyku bozukluklarının önemli belirtilerinden biriside yorgunluk ve odaklanma problemleridir. Kişi konsantrasyonda zorluk çeker. Yorgun ve sinirli olur. Anksiyete ve depresyona kayabilir. Yine yapılan araştırmalarda uyku bozukluklarında huzursuz bacak sendromuna yakalanma çok yüksektir.

 Kliniğimizde uyku problemi ile gelen her hastamız muayene ve labratuar testleri ile sebebe yönelik araştırılmakta, haftalık terapilerle, duygusal destek terapileri ve parenteral uyku terapileri ve getat terapileri ile rahatlatılmaktadır. Terapiler 8-12 haftalık süreçlerde uygulanmaktadır.