Psikolojik Destek Tedavileri

Çağımız her şeye kolay erişme ve tüketme çağı. Bu bize hayatımızı kolaylaştırma ve zaman kazanmamızı sağlasada duygusal acıdan bizleri zorlamakta. Bu hızlı değişim ve getirdiği sorunlar bizde fizİksel hastalıklar kadar duygusal hastalıklara sorunlara sebep olmaktadır. Depresyon, anksiyete, stres bozuklukları, OKB, fobiler, panik ataklar, korkular kaygılar endişe bozuklukları gibi çığ gibi büyüyen hastalık skalası oluşmakta ve bazen hayatın yaşanılmaz hale gelmesine sebep olmaktadır.

Çağ değişirken beslenmemiz, yaşam şeklimiz, alışkanlıklarımız, öğretilerimiz değişti ve bunların bize verdiği duygusal destekler kayboldu. Her evin direği büyüklerimiz, her sofranın vazgeçilmezi sağlıklı gıdalar, dost meclislerini verdiği destek ve rehabilite güçleri yok oldu. Aileler bölündü hayat zorlaştı yani yalnızlaştık ve duygusal açmazlarımız bizleri hastalıklara zayıf hale getirdi.

Ne yapabiliriz eskiye dönemeyeceğimize göre biz psikolojik olarak acı çelmek durumundamıyız?  Tabiki değil!

Kliniğimizde depresyondan anksiyeteye, panik ataktan tüm fobilere güçlü ve etkili desteklerle yüz güldürücü tedaviler uygulamaktayız. Haftalık terapilerde yüzyüze görüşmelerle kişiye özel sebebe özel terapi kombinasyonlar yapılmaktadır. Homeopati, frekans terapileri parenteral destek terapileri ile sadece hastalıklar değil duygu durumlarının tedaviside örneğin aşk acısında yaşanan acının terdavisi gibi mümkündür.