Beslenme Bozukluğu Tedavileri

Normalin dışında aşırı kilolu olma hali – obezite ve aşırı zayıf olma-yetersiz beslenme bozuklukları – anoreksiya sağlık için tehlike yaratır. Hastanın zayıf veya kilolu olma halinin sağlıksız boyutlara varmasının sonuçları bazen telafisi güçtür. Bazen de geri dönülmez sıkıntılar yaratır.. Her iki durumdada sürdürülebilir ve düzgün bir beslenme programı hazırlanarak, bu beslenmenin önünde engel yaratan fiziksel ve duygusal problemler çözülmelidir.

Kliniğimizde obesite tedavisinde doğru beslenmenin ünündeki sağlıksız gıdalara olan bağımlılık duygusu (yemeden duramama hali) ile çalışmaktayız. Bu nedenle fiziksel ve duygusal bağımlılığa yönelik terapiler veriyoruz. Karbonhidrat, şeker, asitli gıdalar, çikolata, çerez gibi gıdalara düşkünlüğü normalleştirme terapileri yapıyoruz.Yine kilo vermenin önünde engel teşkil eden insilün direnci, PCOS, hipotiroidi ve menopoz gibi özel dönemlerdeki hormonel zorluklara karşı özel terapilerimiz vardır.. Bu terapiler 4-10 haftaya varan, haftalık uygulamalar içerir. Özellikle hastalarımıza sağlıklı beslenmeyi yeni hayatlarına oturtabilmeleri için, büyük bir ivme kazandırarak kilo kontrolünü kalıcı hale getirir. 

Aynı zamanda, kliniğimizde lipolizi hızlandıran majör ozon uygulamaları, bölgesel yağlanma için lokal ozon uygulamaları, detoks uygulamaları, metabolizma hızlandırma, yağ yakma terapileri yapılmaktadır. 

Bilmeliyiz ki, ne yiyorsak bedenimiz ve ruhumuz bizi takip ediyor, sonuçlarını yaşıyor. Fakat, vücudumuzun dengesini bozucu şok diyetler, ilaçlar veya müdahalelere gidilmesi o an için size kilo verdirsede, sağlığınız açısından geriye dönülmez problemler yaratabilir. 

Yemekle ve vücudunuzla olan ilişkinizi değiştirmek, tek başınıza elbette ki zor olacaktır. Bu yüzden profesyonel yardım almak çok önemlidir. Moda diyetlerin iddiaları gibi bir gecede sonuç vermeyecektir. Alışkanlıklarınızda kalıcı değişiklikler yapmak ve kendinize yatırım yapmakla ilgilidir. Kilonuz veya yiyecekle ilgili sorunlarınız ne olursa olsun, profesyonel yardım almak sizi yıkıcı döngülerden kurtararak ve uzun vadeli çözümler bulmanıza yardımcı olacaktır. 

Kilo alamama ve yetersiz beslenmede de  aynı şekilde sebebe yönelik analiz edilerek haftalık uygulamalarla kombine teravilerimizle tedaviler yapmaktayız. .