fbpx
Taping Yöntemi- Sonuç

Taping Yöntemi- Sonuç

Bölüm 7

Rüya’nın yaşadığı olayın sonucunda geliştirdiği olumsuz düşünce kalıpları vardı ki,bunlar da Rüya’yı etkiliyordu. Kötülük yapanın yanına kar kalıyordu. Kimse Rüya’nın duygularına değer vermiyordu. Bu duyguların yanı sıra, travma kaynağı ile aynı ortamda kalmak Rüya’nın durumunu kronikleştirmişti. Sıkıntıları sadece baş ağrısıyla kalmamış, depresif ruh halini de beraberinde getirmişti. Bu ruh hali, fiziksel görünüşüne ve bedenine yansımıştı. Yavaş yavaş, duyguları ele alıp temizlemeye başlamıştık. Her boşalttığımız duyguda Rüya’nın rahatladığını görmek, doğru yolda olduğumuzu gösteriyordu. Uzun bir çalışmanın ardından süreci tamamladık. Artık iyice gevşemiş ve rahatlamıştı. Çok iyi olduğunu, kendini garip bir şekilde hiç olmadığı kadar huzurlu hissettiğini söyledi. Bunlar, benim duymaya çok alışık olduğum cümlelerdi. Teşekkür etti ve durumu ile ilgili beni bilgilendireceğini söyleyerek ayrıldı.

Sonuç

Aslında çalışmayı tek seansta da yapabilirdik ama Rüya’nın yaptığım çalışmaya ve bana güveninin oluşması için süreci zamana yaymıştık. Bu durum Rüya’nın duygularının daha rahat ortaya çıkabilmesini sağlamıştı. Neydi onu böyle rahatlatan, boşlattığımız duygular?

-Değersizlik

-Kızgınlık

-Suçluluk

Travmalarımız hep kişiye özeldir. Travmamızı yaratan olayların kendi yaşadığımız anlar olması gerekemez. Başkalarının yaşadığı olaylara karşı hissettiğimiz veya okuduğumuz, izlediğimiz, duyduğumuz bir olayda hissettiklerimiz, o an bizde yüksek olumsuz bir duygu yaratıyorsa bunlar da travma etkisi yaratabilir…

 

 

Görüşlerinizi yazın.

Your email address will not be published.