Dr. Asuman Yeni

İyileşme, hasta ve hekimin ilk görüştüğü andaki güven duygusu ile başlar. Bu bağ kurulmadığında, tedavinin gücü zayıflar.

Kısa Biyografim

1970 yılında Samsun’da doğdum. Hayalim ve arzum hep iyi şifa veren bir hekim olmaktı, üniversite sınavında da tek tercihim memleketimdeki tıp fakültesi oldu. 1995 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyetim sonrası, kendimi hem dil hem de mesleki olarak geliştirmek için İngiltere’de London Hospital’da görev yaptım. Döndüğümde Sağlık Bakanlığı bünyesinde acil başhekimliğinden aile hekimliğine kadar sağlığın her aşamasında çalıştım.

Edindiğim tüm tecrübelerde hastalığı başlatan kök sebepleri düzeltmeden yapılan tedavilerin eksik kaldığını, tek bir yöntemle tedavi yapmanın yetersizliğini, çoğu hasta için kombine yöntemlerle çalışmak gerektiğini gördüm ve kendimi, bu alanlarda geliştirecek eğitimlere adadım.

Bütüncül Tıp Alanında Aldığım Eğitimler:

Ayrıca, yüzlerce hasta üzerinde “stres yükünün azaltılması” üzerine çalıştım. Biliyorum ki iyi bir stres yönetimi olmayan hastanın tedavisi tam olarak tamamlanmıyor. Stresin yarattığı hastalıklar ve tedaviler üzerine enerji terapileri uyguladım. Ana stres kaynağı ile çalışıldığında mucizevi iyileşmelere tanıklık ettim. Tamamlayıcı tedaviler konusunda aldığım eğitimler, katettiğim yol, hastalarımda aldığım başarılı sonuçlar artık doğru yolda olduğumu gösteriyor. Stres kaynaklı hastalıklarla bana gelen hastalarımla yaptığım terapilerimi öyküleştirdiğim “BURADA SAĞLIK VAR” adlı ödüllü kitabımı da 2015 yılında yayımladım.

Bugünkü tecrübelerimle, tedaviye yaklaşım şeklinin duygusal, enerjisel, düşünsel ve fiziksel bedende bütüncül olarak ele alınması gerektiğini biliyorum. Geldiğim noktada, şifayı ararken her zaman bildik yollarda değil, farklı bakış̧ açılarıyla da bakmak gerektiğine inanıyorum. Bu yüzden hastalığın olduğu yerde şifanın da bulunabileceğine olan inancınızı güçlü tutarak, aramaya devam etmenizi diliyorum.

Hastalıklara yaklaşım şeklinin bütüncül olması gerektiğini, iyileşmede stresin, beslenme bozukluğunun, toksik yükün, çevresel faktörlerin düzeltilmeden tam olmayacağına inanıyorum. Bu yeni bakış̧ açısıyla, hastalarıma daha fazla yardım edebilmenin mutluluğunu yaşıyorum…