fbpx

Etiket: baş ağrısı

Anasayfa » baş ağrısı
Taping Yöntemi – Blokajlar
Yazı

Taping Yöntemi – Blokajlar

Rüya ikinci kez geldiğinde denemek istediğini, çalışmaya hazır olduğunu söyledi. Bu arada olayla ilgili daha çok şey hatırlamaya başlamıştı. Bilinçaltı böyle bir şeydir. Bir kapıyı araladığınızda, o odanın içini daga rahat görmeye başlarsınız sonra odanın ucundaki diğer kapıyı görüp ona ulaşırsınız.

Taping Yöntemi- Hatırlamak
Yazı

Taping Yöntemi- Hatırlamak

Duygusuyla yüzleşmeye hazır olmayan hastalar, çalışmaya uyum sağlamakta her zaman zorlanırlar. Zaten böyle durumlarda hasta, duyguya tamamıyla girememekte, fark etmeden direnç göstermektedir.

Taping Yöntemi- Limbik Sistem
Yazı

Taping Yöntemi- Limbik Sistem

Limbik sistemdeki bu düzensiz kayıtlar da onları tetikleyen stresörlerin varlığında yüzeye çıkarak sıkıntı yaratır. Bu sıkıntılar, stres anında yaşanan duyguların tekrarı şeklindedir.

Taping Yöntemi – Unutmak
Yazı

Taping Yöntemi – Unutmak

Unutmak, yaşadığımız olumsuzluklarda duyguyu taşımak istemediğimiz zamanlarda bilinçaltımızın kullandığı bir koruma mekanizmasıdır. Acıyı bastırmak için unutmak isteriz. Beyin bunu emir kabul eder ve unutma mekanizmalarını devreye sokar.

Taping Yöntemi- Mutsuz
Yazı

Taping Yöntemi- Mutsuz

Neden üzgün hissettiğini sorduğumda bana artık hiçbir şeyden zevk almadığını, bu ağrının onu yaşamaktan bıktırdığını, zaman zaman ölmeyi istediğini, hastalıklı olmanın artık onu utandırdığını, kendine kızdığını, öfkelendiğini anlattı.