fbpx

Dr. Asuman Yeni Blog

Anasayfa » Dr. Asuman Yeni Blog
Filter
Taping Yöntemi- Sonuç

Taping Yöntemi- Sonuç

Travmalarımız hep kişiye özeldir. Travmamızı yaratan olayların kendi yaşadığımız anlar olması gerekemez. Başkalarının yaşadığı olaylara karşı hissettiğimiz veya okuduğumuz, izlediğimiz, duyduğumuz bir olayda hissettiklerimiz, o an bizde yüksek olumsuz bir duygu yaratıyorsa bunlar da travma etkisi yaratabilir.

Devamı
Taping Yöntemi- Rahatlama

Taping Yöntemi- Rahatlama

Ben hastalarımda bu gibi anlardan sonra çalışmaya ara vermeyi tercih ediyorum. Onların, yaşadıkları bu anın tadını çıkarmalarını, gevşemenin getirdiği huzuru hissetmelerini istiyorum. Çünkü devam etsek bile, zaten gevşeyen, rahatlayan beden, olumsuz duyguları aynı yoğunlukta hissedemiyor.

Devamı
Taping Yöntemi – Blokajlar

Taping Yöntemi – Blokajlar

Rüya ikinci kez geldiğinde denemek istediğini, çalışmaya hazır olduğunu söyledi. Bu arada olayla ilgili daha çok şey hatırlamaya başlamıştı. Bilinçaltı böyle bir şeydir. Bir kapıyı araladığınızda, o odanın içini daga rahat görmeye başlarsınız sonra odanın ucundaki diğer kapıyı görüp ona ulaşırsınız.

Devamı
Taping Yöntemi – Unutmak

Taping Yöntemi – Unutmak

Unutmak, yaşadığımız olumsuzluklarda duyguyu taşımak istemediğimiz zamanlarda bilinçaltımızın kullandığı bir koruma mekanizmasıdır. Acıyı bastırmak için unutmak isteriz. Beyin bunu emir kabul eder ve unutma mekanizmalarını devreye sokar.

Devamı
Taping Yöntemi- Mutsuz

Taping Yöntemi- Mutsuz

Neden üzgün hissettiğini sorduğumda bana artık hiçbir şeyden zevk almadığını, bu ağrının onu yaşamaktan bıktırdığını, zaman zaman ölmeyi istediğini, hastalıklı olmanın artık onu utandırdığını, kendine kızdığını, öfkelendiğini anlattı.

Devamı
Ben Kirliyim

Ben Kirliyim

Saadet hanım ilk defa rahatladığını ve iyi hissettiğini söylüyordu. "Yediğim bir lokma ekmeğin tadını alacağım inşallah." diyerek vedalaştı. Tekrar görüştüğümüzde her şeyin normale döndüğünü söylüyordu.

Devamı
Hata Yapmamalıyım

Hata Yapmamalıyım

Kayınvalidesiyle yüzleşmiş ve ondan af dilemişti. Artık sorun kalmamıştı. Ertesi gün ve devamındaki bir hafta boyunca her gün teşekkür maili aldım. Her şey normalde dönmüştü. Keşke her şey bu kadar kolay olsaydı.

Devamı